Na naszej wesołej farmie

NA NASZEJ WESOŁEJ FARMIE

 

Czas trwania zabawy: 60 lub 90 minut
Ilość uczestników: max.50
Wiek uczestników:
4-11/12 lat
Animatorzy przebrani za zwierzątka
Scenografia przedstawiająca farmę

 

1.Rozpoczyna się przygoda- przenosimy się na farmę.

Przez cały czas trwania animacji nowi mieszkańcy farmy mają szansę wziąć udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Moje ulubione zwierzę na farmie”. Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród będzie miało miejsce pod koniec  wspólnej zabawy.

Zanim dzieci staną się pełnoprawnymi farmerami trzeba sprawdzić ich wiedzę-  zapraszamy do quizu o zwierzętach. Pytania ukryte są w balonach, należy przebić wybrany balon i odpowiedzieć poprawnie na pytanie.

Farmerzy, aby móc razem pracować, powinni się dobrze poznać- zapraszamy do zabaw integracyjnych z chustą animacyjną.

 

2. Na Farmie praca wre- czekają fantastyczne przygody i liczne zadania do wykonania.

Czas poznać wszystkich mieszkańców zagrody- dzieci otrzymują karteczki z nazwami zwierząt i muszą połączyć się w grupy wydając odpowiednie odgłosy. 

Każdy kogut ma za zadanie pilnować swoich kurek- dwie drużyny ustawiają się naprzeciwko siebie na czele z kogutem. Na sygnał kury mają za zadanie przebiec do drugiego kurnika. Koguty łapią zwinne kury. Każde złapane zwierzę staje wzdłuż grzędy utrudniając przejście do kurnika.

Farmerzy muszą przetransportować jajka do koszyczka- dzieci stają w rzędzie, łowią piłeczkę do kubeczka i przekazują dalej. Wygrywa drużyna, która przeniosła więcej jajek w określonym czasie.

Żyjąc na farmie trzeba być sprytnym- zabawa z liną.

Wszyscy farmerzy muszą być zwinni- pary pokonują slalom, trzymając balon bez użycia rąk.

Do farmy zbliża się wilk, który chce ukraść jajka. Uczestnicy zabawy mają za zadanie pozbierać wszystkie piłeczki i nie zostać złapanym przez wilka.

 

3. Wszystkie prace na farmie zostały wykonane, nadszedł czas na świętowanie.

Następuje ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród.

Wszyscy farmerzy radują się i bawią- zapraszamy do tańca.

Przygoda dobiega końca. Na pożegnanie z farmą przygotowaliśmy pokaz wielkich baniek mydlanych.

 

 

Harmonogram zabawy jest uzależniony od wieku i ilości dzieci oraz od czasu trwania imprezy. Prosimy przygotować drobne upominki (np. cukierki) dla dzieci, które będą brały udział w zabawie.  Animatorzy posiadają rekwizyty potrzebne do przeprowadzenia imprezy oraz tematyczną muzykę. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące przebiegu imprezy.

 

 

Udział bierze dwóch animatorów