Laboratorium życia

(Spektakl poruszający problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu)

 

 Dopalacze, kiedyś znane jako środki kolekcjonerskie, dziś nazywane są odczynnikami chemicznymi do stosowania w laboratoriach. Młodzież sięga po te pozornie legalne substancje szukając silnych wrażeń. Dopalacze bywają jednak dużo mocniejsze i o wiele bardziej toksyczne od narkotyków, a co za tym idzie, szybciej uzależniają i powodują poważne komplikacje.

 

 Laura ma problem z dopalaczami. Pewnego dnia, po zażyciu sporej dawki, przenosi się do miejsca dotąd jej nieznanego. Poznaje tam chłopaka, który niewiele o sobie mówi. Nikt nie zna nawet jego imienia, istotny jest tylko fakt, że spowodował wypadek prowadząc po alkoholu, a teraz reprezentuje wszystkie osoby, które popełniły ten sam błąd. Laura i tajemniczy nastolatek zajmują miejsca na dwóch krzesłach, ale trzecie wciąż jest puste, dlaczego? … 

Dziewczyna zaczyna opowiadać swoją historię. Myślami wraca do poszczególnych momentów życia i przykrych wspomnień o dopalaczach. Z początku niewinna zabawa zmieniła się w koszmar, a następnie w uzależnienie, które nie pozwalało nawet na spokojny sen. Retrospekcje zaczynają mieszać się z rzeczywistością, a Laura czuje przerażenie. Ostatnia myśl nie daje jej spokoju- za dużo zażyła… a może towar był trefny? Gdzie teraz jest? Kim jest tajemniczy towarzysz? Na kogo czeka puste krzesło? Odpowiedź pozna każdy, kto obejrzy spektakl.

 

 

Widowisko przeznaczone jest dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej.

Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.

Udział bierze dwóch aktorów