Spotkanie z piratami

SPOTKANIE Z PIRATAMI

 

 

Czas trwania zabawy: 60 lub 90 minut

Ilość uczestników: max.50

Wiek uczestników: 4-11/12 lat

Animatorzy przebrani za piratów

Pirackie dekoracje

 

1. Statek piratów wyrusza w rejs.

Przez cały czas trwania animacji mali piraci mają szansę wziąć udział w konkursie plastycznym, zatytułowanym „Moja piracka bandera”. Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród będzie miało miejsce pod kod koniec morskiej przygody.

Zanim Wilki Morskie wypłyną na pełne morze, należy sprawdzić ich wiedzę- zapraszamy do quizu pirackiego. Pytania ukryte są w balonach, należy przebić wybrany balon i odpowiedzieć poprawnie na pytanie.

 Aby statek był przygotowany do rejsu trzeba wytrzepać żagle i posprzątać pokład- zabawy z chustą animacyjną oraz slalom z piłkami i miotłami.

 2. Piraci żeglują na pełnym morzu.

 Następuje podział uczestników na dwie drużyny. Każda z nich ma za zadanie wybrać kapitana statku, dzięki zabawie w krzesełka. Piraci krążą wokół krzeseł w rytm muzyki, kiedy melodia cichnie animator wydaje komendę, dzieci wykonują zadanie, po czym jak najszybciej zajmują miejsce. Ten, dla kogo zabrakło krzesełka- odpada.

 Piraci powinni być silni- zabawa w przeciąganie liny

 Wilki Morskie mają celne oko- należy rzucić piłeczką do celu

 Piraci są zwinni- zadaniem jest przejście przez bagno przy pomocy dwóch kartek

 Teraz najtrudniejsze, pirackie wyzwanie- bitwa morska. Dwie drużyny stoją naprzeciwko siebie i muszą przerzucić jak najwięcej piłek na stronę przeciwnika.

 3. Piraci dobijają do brzegu.

 

Następuje ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród.

Piraci, po dotarciu na ląd, świętują i bawią się, dlatego zapraszamy wszystkich do tańca.

Morską przygodę zakończy pokaz wielkich baniek mydlanych.

 

 

Harmonogram zabawy z piratami jest uzależniony od wieku i ilości dzieci oraz od czasu trwania imprezy. Prosimy przygotować drobne upominki (np. cukierki) dla dzieci, które będą brały udział w zabawie. Animatorzy posiadają rekwizyty potrzebne do przeprowadzenia imprezy oraz tematyczną muzykę. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące przebiegu imprezy.

 

 

 

Udział bierze dwóch animatorów.