Kraina śniegu Zabawy z Elizą i Bałwankiem

Czas trwania zabawy: 60 lub 90 minut
Ilość uczestników: max.50
Wiek uczestników:
4-11/12 lat
Scenografia przedstawiająca zimowy krajobraz

 

 

 

1.  Do krainy śniegu nadciąga wielka zamieć. Jej mieszkańcy będą musieli wykazać się sprytem i odwagą, a przede wszystkim podjąć pracę zespołową, aby pokonać wszystkie przeciwności.

 

Przez cały czas trwania animacji,  dzieci mają szansę wziąć udział w konkursie plastycznym,  zatytułowanym  „Kraina śniegu”. Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród będzie miało miejsce pod koniec  przygody.

 Zanim mieszkańcy Śnieżnej Krainy przystąpią do poszczególnych konkurencji, Eliza i Bałwanek  sprawdzą ich wiedzę na temat zimy- zapraszamy do quizu tematycznego. Pytania ukryte są w balonach, należy przebić wybrany balon i odpowiedzieć poprawnie na pytanie.

2. Przygody i wyzwania już czekają. Kraina Śniegu szykuje dla dzieci wiele niespodzianek.

Najpierw wszyscy mieszkańcy muszą się poznać- uczestnicy zabawy siedzą w kole, Eliza wita dzieci wymieniając poszczególne cechy. Ci, którzy czują się powitani, machają i uśmiechają się.

Aby stawić czoło śnieżycy, należy porządnie się rozgrzać- zabawy z chustą animacyjną.

Mieszkańcy muszą być solidarni i działać w zespole. Dwie drużyny stoją naprzeciwko siebie, lecz przedziela je płachta, kiedy materiał opada, uczestnicy muszą wykonywać polecenia razem z osobą, która stoi po drugiej stronie.

 

 Uczestnicy zabawy muszą znać swoje słabe i mocne strony. Mieszkańcy krainy siedzą w okręgu Eliza i Bałwanek wymieniają kolejno elementy, z którymi mogą utożsamić się dzieci- cechy charakteru, typy zachowań. Uczestnik utożsamiający się z daną cechą musi przesiąść się o jedno miejsce w prawo, jeśli krzesło nie jest wolne, siada swojemu koledze na kolanach.

 

Na  małych bohaterów czeka najtrudniejsze wyzwanie. Uczestnicy zabawy dostają na kartkach listę poleceń do wykonania. Ich zadaniem jest zrealizowanie celów w możliwie najkrótszym czasie i zdobycie jak największej liczby podpisów (po 1 przy każdym zdaniu) potwierdzających wykonanie zadania. Uczestnicy dostają swoje ankiety i wędrują po całej sali szukając osób, które pomogą im w zdobyciu kompletu podpisów. Przykłady zadań: poproś kogoś, żeby zaśpiewał dla Ciebie piosenkę.

 

Ostatni sprawdzian to sprawdzian siły- przeciąganie liny.

 

3. W Krainie Śniegu nastała cisza, a na niebie świeci słońce, jej mieszkańcy cieszą się, że stawili czoła wszystkim wyzwaniom.

 

Następuje ogłoszenie wyników konkursu  plastycznego.

Po dniu pełnym wrażeń wszyscy się bawią- zapraszamy do tańca.

 

 

 

Harmonogram zabawy jest uzależniony od wieku i ilości dzieci oraz od czasu trwania imprezy. Prosimy przygotować drobne upominki (np. cukierki) dla dzieci, które będą brały udział w zabawie.  Animatorzy posiadają rekwizyty potrzebne do przeprowadzenia imprezy oraz tematyczną muzykę. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące przebiegu imprezy.

 

 

Udział bierze dwóch animatorów

 

 

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym repertuarem.